Wielu osobom wydaje się, że parawany dekoracyjne pojawiły się stosunkowo niedawno. Nie jest to jednak prawda, mają one niezwykle bogatą historię. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż już w ósmym wieku pojawiły się one na terenie Chin. Miały wówczas za zadanie ochronę przed dokuczliwymi niezwykle przeciągami. potem pojawiły się  w Japonii, stopniowo roztaczając swoim zasięgiem coraz szersze kręgi. Natomiast na teren Starego Kontynentu zawitały one w siedemnastym wieku i od razu zostały w znakomity sposób przyjęte. Trudno wszak dziwić się temu, skot stanowią bardzo dobry mariaż  walorów natury estetycznej oraz praktycznej. Ostatnimi czasy przeżywają swój wieli renesans.

Dla kogo parawany?

Okazuje się, że parawany pokojowe są idealnym wprost rozwiązaniem w przypadku pokoiku współdzielonego przez rodzeństwo. W ciągu dnia bowiem dzieci bawią się wesoło, ale gdy przychodzi wieczór i jednocześnie pora na sen, warto było zapewnić im wypoczynek. Wystarczy tylko rozłożyć parawan (zadrukowany z obu stron tak samo estetycznie) pomiędzy łózkami dzieci, a rano o prostu go złożyć.

Parawany stanowią także niezwykle trafne rozwiązanie w przypadku przestrzeni  loftowych. Są one otwarte, zatem jednak przychodzi moment na to, by daną strefę oddzielić. Wystarczy wtedy właśnie postawić stylowy parawan dekoracyjny, by całość wyglądała zjawiskowo. W salonach kosmetycznych oraz fryzjerskich także to rozwiązanie jest powszechnie stosowane. Wszystko wskazuje na to, że jego popularność będzie tylko rosła.

Mnóstwo modeli do wyboru!

Projektanci parawanów bardzo się starają, by trafić w gusta wszystkich potencjalnych klientów. Znajdujemy zatem i modele minimalistyczne, i te utrzymane w stylistyce boho. Nie brak ciekawych egzemplarzy idealnie wpisujących się w przestrzenie loftowe, vintage, retro, glamour czy też rustykalne. Jesteśmy zatem w stu procentach przekonani o tym, iż każdemu uda się tutaj znaleźć dla siebie coś naprawdę wyjątkowego, coś, co w stu procentach będzie spełniało jego indywidualne wyobrażenia o pięknie. I o to właśnie chodzi!